Kiralık Forklift, Forklift Bakımı ve Tamiri

Hizmet Saatleri - 08:00-19:00

Telefon

0212 671 12 94

Telefon
Fiyat Alın

İşletmenin adeta can simidi olan forklift kiralama özellikle ağır malzemelerin indirmesi, kaldırılması ve sevki işlemlerinde büyük kolaylıklar sağlayan bir makinedir. Özellikle de kamyon yükleme ve boşaltma hususunda çalışanlara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İş güvenliği açısından da son yıllarda oldukça önemi artan forklift sanayinin vazgeçilmez araçları arasında yer almaktadır.

 

İş makinesini kullanmak için yasal olarak zorunlu tutulan forklift operatör ehliyeti milli eğitim bakanlığınca verilmektedir. İş yeri denetimi yapılması halinde istenecek bu belge için bir kursa kayıt olmak gerekecektir. Ağır iş gücünün kontrol altına alınabilmesi açısından büyük önem taşıyan forklift kullanımı işletmenize artı kazanç sağlayan önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Forklift Kiralama Nedir ?

Stok, depo ve taşıma işlemi gerçekleştiren tüm işletmelerde yine forklift kiralama yoluyla işletme yükünü azaltmayı ve zamandan kazanmayı hedeflemektedir. Ağır malzemeleri yükleme, taşıma ve boşaltma sırasından oldukça büyük yararlar sağlayan makine daha çok sanayi sektöründe kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra; liman, şantiye, market, mağaza gibi sektörlerde de bu forklift kullanıldığı görülebilmektedir. Amacı yalnızca yük taşımaktır. Topraklı alanlarda kullanımı zor olan forkliftin trafiğe çıkması da yasaktır.

Makine hız amaçlı kullanılmadığından hız sınırı 10 km’yi aşmamaktadır. Gerekli eğitimi almış operatörler tarafından rahatlıkla kullanılan makinenin kullanımı oldukça kolaydır. Kullanım belgesi ile forklift operatörü unvanına kavuşmak suretiyle kendi başınıza kullanımda sağlayabilirsiniz. Kaliteli iş gücü performansı sağlayan makine için kiralama hizmetleri de verilmektedir.

İşletmeler İçin Forklift Kiralama Gerekli mi?

Depo düzeninin korunmasında da büyük öneme sahip olan forklift kiralama ile hem iş yerinizi hem işçilerinizi koruma altına alırsınız. Bu süreçte de zaman yönetimini hızlandırmış olur diğer işlerin düzenlenmesine olanak sağlarsınız.

İş gücünü hafifletmesi nedeniyle iş gücünden kazanç sağlar. Zaman yönetiminde süreci hızlandırması bakımından oldukça yarar sağlamaktadır. En az yedi sekiz kişinin saatlerce uğraşmak suretiyle yapacağı taşıma ve depolama işini bir forklift ve operatörü dakikalar içinde tamamlar.

İnsan sağlığı açısından bakıldığında da iş güvenliği açısından işletmenize destek verir. Ağır malzeme kaldırılması sevkiyatı sırasında insanlarda oluşabilecek hasarın önüne geçmek suretiyle forklift kiralama hizmetinden yararlanmakta fayda vardır.

Firmamız tarafından düzenli olarak bakımlarını yapan uzman ellerce kontrolü sağlanan forktlifler uzun yıllar müşterilerimizin kullanımına güvenle sunulmaktadır. Gerekli tedbirleri alarak bilinçli bir kullanım sağlamak suretiyle forklift kiralama hizmetlerini müşterilerine sunan firmamız ihtiyacınız olan her an işletmeniz yararına hizmet vermektedir.

İşletme yapısına bağlı olarak hız limitleri de değişiklik gösterebilmektedir. Ancak yine de yüksek hız ve ani manevra yaparak kullanmamakta yarar vardır. Sürücü kabinleri işletmelerin isteğine göre şekillenebilmektedir. Dilerseniz kapalı dilerseniz açık olarak kabin biçimi ayarlanabilmektedir. Deneyimli müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek forklift kiralama hususunda daha detaylı bilgi sahibi olabilir işletmenize yönelik çözümler alabilirsiniz.

 

Forklift Kiralamanın Faydaları

Özelliklerine göre birçok modelde karşımıza çıkan forkliftler iş hayatında hangi durumda kullanacağınıza bağlı olarak tercih edilebilmektedir. İşletme için hangi forklift modelini kullanacağınıza firmamız müşteri temsilcileri ile birlikte karar verebilirsiniz. Şayet aracı almak istemiyorsanız işletmeniz için uygun olan forklift kiralama yöntemi ile de zaman ve maliyet tasarrufu yapabilirsiniz. Satın alım ya da kiralama hangisi olursa olsun işletmeye uygun olan forklift seçimi yapabilmek için forklift tiplerine bir göz atacak olursak;

– Rampa çıkabilen dönüş kapasitesi yüksek olan modeller zorlu koşullarda da yüksek performans almanızı sağlayacaktır.

– Asansör tipi forklift ise depo ve raf gibi yükseklik gerektiren işlerde yatay özellikli olması nedeniyle kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

– Kullanım sağlanacak yere göre lastik türleri havalı dolgu ya da iz bırakmayan olarak değişebilmektedir.

– Yapılacak işin mahiyetine göre yük taşıma kapasitesine bakılması gerekecektir.

– Rulo ve balya taşıma işlemleri içinde kullanılabilen forklift kiralama için palet yerine ataşman da kullanılabilmektedir.

– Çok sık kullanımlarda dayanıklılığı artırmak suretiyle ikinci bir akü tercihi yapılabilmektedir.

– Araca uygun olan aksesuarların çeşitliliği de işletmeniz gerekleri göz önünde bulundurulmak suretiyle tercih edilmelidir.

İhtiyacınız doğrultusunda forklift aracı belirledikten sonra sıra forklift kiralama için hangi firma ile çalışacağınıza karar verme noktasına gelmektedir. Lider markalarla çalışan firmamız işletmeniz için uygun olan forklift seçiminde deneyimli müşteri temsilcileri yardımıyla sizlere destek olacaktır.

 

 Forklift Kiralama Ücretleri Nedir?

Yük taşıma kapasiteleri kırk tonu bulan ağır makineler olarak karşımıza çıkan forklift özel sistemi sayesinde dokuz metreye kadar kaldırma özelliğine sahiptir. Direksiyonu arka tekere bağlı olduğundan dönme işlemi arka tekerler yardımıyla gerçekleşir. Lpg, akü ve dizel olarak çalışabilen makine hem standart hem tripleks asansör sistemi olarak da görülebilmektedir.

Burada görülen pek çok çeşitli özelliği ile hangi özelliği içeren bir makine kiralamanız gerektiği doğrultusunda fiyatlarda farklılık olabilmektedir. Amaca yönelik olarak çeşitlendirilen forklift işletmelerin ihtiyacına uygun seçeneklerde sunulmaktadır. Bu doğrultuda hizmet verilecek sektörün ihtiyacının tespit edilmesi önemli bir noktadır. Firmamız deneyimli iş tecrübesi ve kadrosu yardımıyla hizmet vermektedir.

Forklift Kiralama, Forklift Bakımı ve Tamiri Hizmetleri Vermekteyiz

Saatlik günlük haftalık ve aylık kiralamalar için hemen bizi arayın

Call Now ButtonTıkla Ara